logo

شرکت سیاره فناوری اطلاعات

شرکت سیاره فناوری اطلاعات در سال 1394 با هدف ارائه خدمات تخصصی در حوزه امنیت شبکه، دیتاسنتر و زیرساخت با ماموریت ارتقاء کیفی ارائه خدمات، در استان هرمزگان تاسیس گردیده است.
آدرس: بندرعباس - بلوار دانشگاه - دانشگاه 15 - ساختمان خلیج فارس - ورودی آ - طبقه هفتم - واحد 34
Info@ITP-Co.net
07633678656
07633679513
09175500730

آسیب پذیری SQL Injection

تزریق به پایگاه داده (به انگلیسی: SQL injection) نوعی فن تزریق کد است که نقص امنیتی نرم‌افزار وب‌سایت را اکسپلویت می‌کند. به این صورت که نفوذگر با یک سری دستورهای اس‌کیوال، عملیاتی را (متفاوت با عملیات عادی موردنظر طراح وبسایت) در پایگاه داده وب‌سایت آسیب‌پذیر انجام می‌دهد.
تزریق SQL یک روش حمله است که هدف آن داده‌های ساکن در پایگاه داده ای است که از طریق Firewall محافظت می‌شود. حمله معمولاً به علت مدیریت ضعیف در اعتبار سنجی کدها یا ورودیهای برنامه (وب سایت) اتفاق می‌افتد. حمله تزریق SQL زمانی اتفاق می‌افتد که یک مهاجم قادر به قرار دادن یک سری از عبارتهای SQL در یک Query (پرس و جو) با دستکاری داده‌های ورودی کاربر در یک برنامه مبتنی بر وب می‌باشد. البته این مسئله نیز مستقیماً با نحوه مدیریت کدها و ورودیهای وب سایت رابطه مستقیم دارد. یک حمله‌کننده می‌تواند از نقصهای برنامه‌نویسی یا حفره‌های امنیتی وب سایت یا نرم‌افزار به راحتی برای دستیابی به اطلاعات یک پایگاه داده استفاده نماید.
پرس و جوی معمول دارای چند بخش مختلف به شرح ذیل می‌باشد:
دستور Select: با استفاده از این دستور ستونهایی که مورد نظرمان است را انتخاب می نمائیم.
From: که مشخص می‌نماید که ستونهای مورد نظر ما از کدام جدول انتخاب شوند.
Where: که در آن شروطی را مشخص می نمائیم.
و یک سری دستورات و عبارها و متدهای دیگر . . .
حملات تزریق از طریق SQL فقط در بخش شرطی Where اتفاق می‌افتند.