logo

شرکت سیاره فناوری اطلاعات

شرکت سیاره فناوری اطلاعات در سال 1394 با هدف ارائه خدمات تخصصی در حوزه امنیت شبکه، دیتاسنتر و زیرساخت با ماموریت ارتقاء کیفی ارائه خدمات، در استان هرمزگان تاسیس گردیده است.
آدرس: بندرعباس - بلوار دانشگاه - دانشگاه 15 - ساختمان خلیج فارس - ورودی آ - طبقه هفتم - واحد 34
Info@ITP-Co.net
07633678656
07633679513
09175500730

هشدار؛ بدافزار در برنامه اندرویدی CAM SCANNER

نسخه اندرویدی برنامه محبوب CamScanner که بیش از یکصد میلیون کاربر دارد، محتوی بدافزاری است که به‌واسطه آن هکرها می‌توانند از راه دور به دستگاه اندرویدی دسترسی داشته و داده‌های ذخیره شده روی سیستم را به سرقت ببرند!
پس از افشای این خبر، شرکت گوگل بلافاصله آن را از روی فروشگاه خود حذف نموده و به کاربران توصیه نموده تا این برنامه را از دستگاه خود حذف نمایند.
این ماژول مخرب روی کد اصلی این اپلیکیشن نیست، بلکه روی یکی از کتابخانه‌های خارجی است که برای تبلیغات استفاده می‌شود و جدیداً در این اپلیکیشن استفاده شده است. نکته جالب آن است که چون نسخه غیر رایگان CamScanner از این کتابخانه استفاده نمی‌کند، این تروجان در آن وجود ندارد.
این مسأله زمانی کشف شد که کاربران زیادی از این اپلیکیشن رفتارهای مشکوکی مشاهده نموده و بازخوردهای منفی روی پلی‌استور ثبت کردند.
محققین احتمال داده‌اند که دلیل وجود این بدافزار، همکاری توسعه‌دهندگان این اپلیکیشن با تبلیغ‌کننده‌ای غیرقابل اعتماد بوده است.
برای اطلاع از جزئیات این بدافزار و نحوه عملکرد آن می‌توانید به گزارش تحلیلی شرکت کسپراسکی مراجعه نمایید.

منبع خبر: مرکز ماهر

 

ITPCo_Co