logo

شرکت سیاره فناوری اطلاعات

شرکت سیاره فناوری اطلاعات در سال 1394 با هدف ارائه خدمات تخصصی در حوزه امنیت شبکه، دیتاسنتر و زیرساخت با ماموریت ارتقاء کیفی ارائه خدمات، در استان هرمزگان تاسیس گردیده است.
آدرس: بندرعباس - بلوار دانشگاه - دانشگاه 15 - ساختمان خلیج فارس - ورودی آ - طبقه هفتم - واحد 34
Info@ITP-Co.net
07633678656
07633679513
09175500730

آسیب پذیری سیستم عامل

حملات به سایت ها و سیستم ها در این برهه از زمان چیز معمولی است اما باید این موضوع را بررسی نمود که علت و جایگاه ورود برای تخریب یک سیستم از کجا سرچشمه می گیرد. در این آموزش به بررسی نقاط آسیب پذیر و خطرات برای سیستم عامل ها پرداخته شده است.

آسیب پذیری سیستم عامل

اکثر کرم ها و سایر حملات موفقیت آمیز در اینترنت، بدلیل وجود نقاط آسیب پذیر در تعدادی اندک از سرویس های سیستم های عامل متداول است. مهاجمان، با فرصت طلبی خاص خود از روش های متعددی بمنظور سوء استفاده از نقاط ضعف امنیتی شناخته شده، استفاده نموده و در این راستا ابزارهای متنوع، موثر و گسترده ای را به منظور نیل به اهداف خود، بخدمت می گیرند. مهاجمان، در این رهگذر متمرکز بر سازمان ها و موسساتی می گردند که هنوز مسائل موجود امنیتی (حفره ها و نقاط آسیب پذیر) خود را برطرف نکرده و بدون هیچگونه تبعیضی آنان را بعنوان هدف، انتخاب می نمایند. مهاجمان بسادگی و بصورت مخرب، کرم هائی نظیر: بلستر، اسلامر و Code Red را در شبکه منتشر می نمایند. آگاهی از مهمترین نقاط آسیب پذیر در سیستم های عامل، امری ضروری است. با شناسائی و آنالیز اینگونه نقاط آسیب پذیر توسط کارشناسان امنیت اطلاعات، سازمان ها و موسسات قادر به استفاده از مستندات علمی تدوین شده بمنظور برخورد منطقی با مشکلات موجود و ایجاد یک لایه حفاظتی مناسب می باشند.

 

ITPCo_Co